Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Gülen’den ‘AKP yeni komploya hazırlanıyor’ iddiası

Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, yayımlanan son videosunda, AKP’nin yeni komplo hazırlığında olduğunu iddia ederek, iktidarın, “Çok önemli bazı kimseleri öldürmemiz lazım” dediğini iddia etti

Gülen Cemaati’nin lideri Fethullah Gülen, yayımladığı son videosunda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Gülen, “Üçüncü şeytanlık faslı / Hizmet’e yeni komplo” başlıklı videosunda, 15 Temmuz’un AKP’nin kurgusu olduğu iddialarını yineleyerek, Erdoğan ve çevresinin yeni bir komplo hazırlığında olduğunu iddia etti. Gülen, iktidara yakın çevrelerin, “Öyleyse daha ciddisini yapmamız lazım. Çok önemli bazı kimseleri öldürmemiz lazım.” şeklinde yeni bir komploya hazırlandığını ifade etti.

Komplo duyumları aldıklarını açıkladı

15 Temmuz darbe girişimini kendilerinin yaptığını kabul etmeyen Gülen, aldıkları duyumları aktardığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Öyleyse daha ciddisini yapmamız lazım. Çok önemli bazı kimseleri öldürmemiz lazım. Doğrudan doğruya… Neyi söylüyorum, biliyor musunuz… Ayağa düşmüş şekilde konuşulanları söylüyorum. Kapalı kapılar arkasında konuşulan şeyleri söylüyorum”

Gülen, 15 Temmuz darbe girişiminin bir “oyun” olduğunu iddia ederek; bir sonraki planın “Önemli bazı kimseleri, yeni bir kargaşa tipi yaratacak şekilde, ‘Türkiye’de kandıramadığımız bir kesimi kandırmak ve dünyayı inandırmak’ için yeni senaryonun zilleri çalmaya başlamıştır” ifadelerini kullandı.

Gülen, buna “Üçüncü şeytanlık faslı” dedi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel