Bizimle İletişime Geç

Politika

‘Gökçek, gelecek ay istifa edip, Erdoğan’ın başdanışmanı olacak’

Ahmet Hakan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in önümüzdeki ay görevden alınacağını ve AKP’de başdanışman olarak çalışmaya başlayacağını iddia etti

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili kulislerinde gelecek ay istifa edeceği ve Genel Başkanı Tayyip ’ın başdanışmanı olacağı iddialarının konuşulduğunu söyledi.

“Diyorlar ki; Melih Gökçek krizi bitmedi. Ay başından sonra her an Melih Gökçek’in istifa haberini duyabilirsin” diyen Hakan, “Diyorlar ki, Melih Gökçek, AK Parti Genel Başkanı Başdanışmanı’ olarak görev yapacak” diye yazdı.

Hakan, “Kulağıma gelen sesler…Çok kuvvetli, çok güvenilir, çok merkezden, çok etkili yerlerden geliyor.Ve ben kayıtsız kalamıyorum” diye yazdı.

Ahmet Hakan’ın Hürriyet’teki yazısından ( 13 Ekim 2017) konuyla ilgili bölüm şöyle:

Diyorlar ki; Melih Gökçek krizi bitmedi. Diyorlar ki: Melih Gökçek istifa ettirilecek. Diyorlar ki: Ay başından sonra her an Melih Gökçek’in istifa haberini duyabilirsin. Diyorlar ki:

Onurlu bir çekilme olacak. Diyorlar ki: Yaşanacak, bitecek ama saygısızca olmayacak. Diyorlar ki: Melih Gökçek, “AK Parti Genel Başkanı Başdanışmanı” olarak görev yapacak.

Bir yerden, iki yerden gelse… Takmayacağım. Gökçek düşmanlarından gelse… İlgilenmeyeceğim. Merkeze uzak isimlerden gelse… Etkilenmeyeceğim.

İlgili:  Diyarbakır, Suruç ve Ankara saldırganlarıyla irtibatı olan sanık Ahmet Berk: AKP üyesiyim!

Kulağıma gelen sesler… Çok kuvvetli, çok güvenilir, çok merkezden, çok etkili yerlerden geliyor. Ve ben kayıtsız kalamıyorum. Üzgünüm Melih… Sorry Gökçek…”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika