Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Görgü tanıkları, Siirt’te iki kadının polis tarafından nasıl infaz edildiğini anlattı

Siirt’te egemen medyanın PKK üyesi olduğunu iddia ettiği iki kadının polis tarafından öldürülmesiyle ilgili yeni bilgilere ulaşıldı

Siirt’te egemen medya tarafından PKK üyesi oldukları iddia edilen iki kadının polis tarafından infaz edilmesine ilişkin yeni bilgilere ve görgü tanıklarının ifadelerine ulaşıldı.

ANF’nin aktardığına göre, Siirt Valiliği, ihbar sonucu bir eve düzenlenen baskında 2 kadın militanın öldürüldüğünü açıklasa da olayın evde değil sokak ortasında yaşandığı açığa çıktı.

Sokakta çok sayıda mermi kovanı ve kan izi olduğu görüldü. Güvenlik kaygısı ile ismini vermek istemeyen bir görgü tanığı, şunları anlattı:

“Olay hemen evimin karşısında gerçekleşti. Saat 00.30 gibi silah sesi duyduk. Silah sesleri 5 dakika sürdü. Ben pencereden baktığımda bir kişi yerde yatıyordu ve polisler yerde yatan kişiye hala ateş ediyordu. Silah sesleri kesildikten 1-2 saat sonra patlama sesi duyduk. Ölen kişinin bulunduğu yerde polisler bir şey patlattı. Ben sadece bir cenaze gördüm. Ambulansa bir cenaze koydular.”

Başka mahalleliler de görgü tanığını doğruladı.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel