Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Hakkında açığa alma kararı verilen polis memuru Anadolu Adliyesi’nde intihar etti

Hakkında Gülen Cemaati ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle açığa alma kararı verilen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda görevli polis memuru, adliyenin içindeki polis merkezinde intihar etti

Gülen Cemaati ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle hakkında açığa alma kararı verilen Anadolu Adliye Sarayı’nda görevli polis memuru, adliyenin içindeki polis merkezinde intihar etti.

DHA’nın aktardığına göre, Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda bulunup adliyede görev yapan polis memuru Sadullah K. hakkında, FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle yürütülen idari soruşturma kapsamında açığa alma kararı verildi. Kararı bildirmek üzere adliyede görevli olduğu polis merkezine gelen yetkililer Sadullah K.’nın silahını ve kimliğini istedi. Yetkililerin silahını istemesi üzerine polis memuru K. ,zimmetindeki tabanca ile kafasına bir el ateş ederek intihar etti.

Olay yeri ekibinin gerekli araştırmaları yapmasının ardından nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından adli muayenesi yapılan Sadullah K’nın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Silahı istenip, Emniyet’e davet edilmişti

Öte yandan olay sırasında polis memuruna açığa alındığına ilişkin herhangi bir bilgi verilmediği ve resmi bir tebligat da yapılmadığı, sadece silahı istenip emniyete davet edildiği öğrenildi.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel