Bizimle İletişime Geç

Dünya

Halep’te cihatçıların kimyasal silah üretim tezgahı bulundu!

Halep’ten cihatçıların çıkarılmasının ardından bölgeye giren gazeteciler çetelerin kimyasal silah yapmak için kullandığı malzemelerle dolu alanlarla karşılaştı

Halep’i terk eden cihatçı çeteler arkalarında kimyasal silah yapımında kullandıkları malzemeler ve tezgahları bıraktıç Bölgede kimyasal maddelerle karşılaşan gazeteciler durumu yetkililere bildirdi.

Analizler, teröristlerin kullandığı kimyasalların ABD’de yapıldığı, bombalar yerinde üretildiğini gösteriyor. Bundan başka, UN 3082 işareti, çetecilerin fabrikasında bulunan kimyasal bidonlarda açıkça görülüyor.

Bu yılın başlarında, Kimyasal Silahlar Konvansiyonunun uygulanmasını izleyen Suriye Ulusal Otoritesi sözcüsü Samer Abbas, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne (OPCW) başvurdu ve Suriyedeki sivillere kükürt hardal ordusunu kullanan teröristlerin belgelerini sundu. OCPW, bu belgelerin doğruluğunu doğrulamak için özel bir komitenin oluşturulması gerektiğini açıkladı ancak bugüne kadar bilinmeyen nedenlerle bu soruşturma çizgisini takip etmekten kaçındı.

Bu arada, Rus Savunma Bakanlığı uzmanları Halep’in güneyinde bulunan Marana Um Hosh köyünde kimyasal silah kullanan çetecilerin kanıtlarını topladı.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Dünya