Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Harran’daki Erdoğan heykeli kaldırıldı

Harran’daki, Erdoğan’ın tanka eliyle ‘dur’ işareti yaptığı heykeli kaldırıldı

Şanlıurfa’nın Harran İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Anıtı’nda yer alan Erdoğan’ın tanka eliyle ‘dur’ işareti yaptığı heykeli kaldırıldı.

Harran Belediyesi tarafından 15 Temmuz’daki darbe girişimi ardından ilçe girişine halkın darbecilerden ele geçirip üzerinde Türk bayrağı açtığı tank ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eliyle ‘dur’ işareti yaptığı heykelden oluşan anıt yapıldı.

“15 Temmuz darbe girişimi gecesinin unutulmaması amacıyla” yaptırıldığı duyurulan anıttaki Erdoğan heykeli, “Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad’a benzetilmesi” üzerine yıkılıp yeniden yapıldı.

Bu sabah ise anıtta bulunan Erdoğan heykeli, yeninden yerinden kaldırıldı. Kaldırılan heykelin yerine ise ’15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız’ yazılı tabela konuldu.

Tank ve insan figürlerinin halen yerinde olduğu anıttaki Erdoğan heykelinin kaldırılmasıyla ilgili belediyeden açıklama yapılmadı.

Erdoğan: Duyunca çok üzüldüm, bizim değerlerimize ters

Erdoğan, “Şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar, tabii bunu duyunca ben çok üzüldüm. Bir defa bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz, bir defa bunları kaldırttık ayrı mesele, bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler, heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler.” ifadelerini kullanmıştı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel