Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Haziran’dan yeni yıl mesajı: Her şey çok güzel olacak, buna kuvvetle inanıyoruz

Haziran Hareketi, 2016 yılının sona ermesine saatler kala yayımladığı yeni yıl mesajında, “Her şey güzel olacak” dedi

Birleşik Haziran Hareketi (HAZİRAN), 2017 yılına saatler kala yayımladığı yeni yıl mesajında umut, birlik ve dayanışma vurgusu yaptı. Haziran açıklamasında, “Her şey çok güzel olacak. Çünkü bu ülkenin direniş tarihinde Suphi ve Nejatlar, Mahirler, Deniz ve İbolar, Ali İsmailler, Abdocan ve Berkinler var” denildi.

Haziran’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“Her şey çok güzel olacak, neşeli günler yakında. Buna inanıyoruz. Çünkü bu ülkede onurlu aydınlar, yanacağını bile bile dokunan gazeteciler, ‘sen yanmasan ben yanmasam’ diyerek kalemini satmayan yazarlar, akademisyenler var!

Her şey çok güzel olacak, neşeli günler yakında. Buna kuvvetle inanıyoruz. Çünkü bu ülkede ‘yumruk ol, ışık ol’ çağrısıyla karanlığa sırtını dönen gençler, her biri umudumuzun nar tanesi kadınlar, ‘hangi dağ efkarlıysa oradayız’ diyerek Cengizlere geçit vermeyen Cerattepeliler var!

Her şey çok güzel olacak, neşeli günler yakında. Buna gönülden inanıyoruz. Çünkü bu ülkede zulmün kalesini yıkmaya kararlı devrimciler, teslim olmayanlar, Gezi’yi dört mevsim diri bir kır çiçeği gibi avuçlarında taşıyan milyonlar var.

Her şey çok güzel olacak, neşeli günler yakında. Buna tüm kalbimizle inanıyoruz. Çünkü bu ülkenin direniş tarihinde Suphi ve Nejatlar, Mahirler, Deniz ve İbolar, Ali İsmailler, Abdocan ve Berkinler var!

Çünkü bu ülkede HAZİRAN var!

Haziran güneşinizin baki olması dileğiyle yeni yılınızı kutluyor, kalbi en uzak yıldızla birlikte çarpan herkesi yeni yılda, memleket için, yeni bir başlangıç için Haziran Meclisleri’nde buluşmaya çağırıyoruz!”

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel