Bizimle İletişime Geç

Aktüel

HBDH, Trabzon’daki saldırı hakkında açıklama yaptı

Halkların Birleşik Devrim Hareketi, Trabzon’daki olayı üstlenerek, Dersim’de yaşamını yitiren gerillalar ve BÖG Başkomutanı Ulaş Bayraktaroğlu için yapıldığını açıkladı

Halkların Birleşik Devrim Hareketi Ortak Komutanlığı, 16 Mayıs’ta Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırı yakınlarında bir saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu.

HBDH konuya ilişkin yaptığı açıklamada gerçekleştirilen olayın, Dersim’de yaşamını yitirenler ve BÖG Başkomutanı Ulaş Bayraktaroğlu için yapıldığını duyurdu.

Yazılı bir açıklama yapan Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Ortak Komutanlığı, “16 Mayıs günü bir birimimiz Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırı yakınlarında Türk ordusunun pusulama faaliyeti yürüten bir timine eylem yapmıştır” dedi. Açıklamada, “Yakın mesafeden etkili bir şekilde yapılan vuruşlar sonucunda 4 asker ölürken 1 asker de yaralanmıştır” ifadeleri yer aldı.

HBDH Ortak Komutanlığı, devamla şu detayları verdi:

“Timde bulunan diğer askerler de olay yerinden kaçmıştır. Eylemden sonra Türk ordusu sivil ve zırhlı araçlarla ölü ve yaralılarını kaldırdıktan sonra alanda operasyon başlatmıştır. Operasyon halen devam etmektedir. Gerçekleştirilen bu eylem; Dersim’de şehit düşen yoldaşlar ile Şehit Ulaş Bayraktaroğlu anısına gerçekleştirilmiştir.”

İlgili:  Ordu'da jandarma karakoluna saldırı: 3 asker öldü, 2 asker yaralandı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel