Bizimle İletişime Geç

Aktüel

HDP Sözcüsü Baydemir’den IŞİD tahliyelerine ilişkin açıklama: Söz mü verildi?

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, IŞİD sanıklarının serbest bırakılmasına ilişkin açıklamada bulundu. Baydemir, “Devletin herhangi bir erki IŞİD’le görüşüyor mu? Yapmıyorlarsa bu tahliyeler neden?” dedi

Diyarbakır’da başlatılan Vicdan ve Adalet Nöbeti’nde konuşan Baydemir, Diyarbakır mitingine yönelik bombalı saldırının sanıklarından Burhan Gök’ün ardından Gaziantep’te görülen IŞİD davasında 60 sanıktan 39’unun “adli kontrol” şartıyla tahliye edildiğini hatırlattı.

‘Sanıklara söz mü verildi?’

HDP sözcüsü Baydemir şunları söyledi:

“Bu kentte 5 Haziran mitingine saldırıldı. Diyarbakır saldırısının birinci derece sanıklarından biri tahliye edildi. Hücre evi baskını sırasında 2 polis hayatını yitirdi. O evdeki mühimmat yakalandı ve o mühimmatın üzerinde parmak izi olan sanıklar tahliye edildi. Antep saldırısı sanıklarından da 38’i tahliye edildi. IŞİD sanıkları teker teker tahliye ediliyor. Acaba bu sanıklara bir söz mü verildi? Açıkla hükümet. Bir pazarlık mı var? Devletin herhangi bir erki IŞİD’le görüşüyor mu? Yapmıyorlarsa bu tahliyeler neden? Parmak izi var parmak izi. Onlar tahliye ediliyor ama Demirtaşlar, Ahmet Şıklar tutuklu. Taşlar bağlanıyor itler salınıyor. Taşlar bağlı kaldığı sürece adalet tecelli edemeyecek.”

İlgili:  Aladağ soruşturmasında hakkında yeniden tutuklama kararı verilen yurt yöneticisi firar etti

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel