Bizimle İletişime Geç

Aktüel

HDP’li Aslan’a ‘Ben devletim’ diyerek silah çeken polise ‘FETÖ’den 15 yıl istendi

HDP Milletvekili Mehmet Ali Aslan’a ‘Devlet benim’ diyerek silah çeken polis memuru “FETÖ”den yargılanıyor

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan’a “Devlet benim” diyerek silah çeken polis memuru H.C. hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasında 15 yıl hapis cezası istendi. H.C.’nin iki telefonunda da ByLock çıktığı belirlendi.

Batman’da, 29 Aralık 2105 tarihinde sendikaların 1 günlük iş bırakma eylemi sırasında sendikacılar ile yürümek isteyen HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan’ın önünü kesip tabancasını çıkararak, “Devlet benim” ifadesini kullanarak silah çeken komiser H.C.’nin yürütülen “FETÖ/PDY” soruşturması kapsamında 6 Eylül 2016 tarihinde tutuklandığı ve 15 yıl hapis istemiyle yargılandığı ortaya çıktı.

Batman Emniyet Müdürlüğü’nde komiser olarak görev yapan H.C., Bank Asya’da hesapları ve iki telefonunda ByLock uygulaması olduğu gerekçesiyle 6 Eylül 2016 tarihinde tutuklandı. H.C., ile ilgili hazırlanan ve Batman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianemade, komiser H.C. hakkında ise, ‘Silahlı terör örgütünü kurma veya yönetme, terörizminin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefetten’ 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

‘Devlet benim’ demişti’

Hakkında “FETÖ/PDY” soruşturmasında dava açılan tutuklu komiser H.C., 29 Aralık 2015 tarihinde sendikaların 1 günlük iş bırakma eylemi sarısanda partililer ve sendikacılar ile yürümek isteyen HDP Batman milletvekili Mehmet Ali Aslan’ın önünü kesip, tabancasını çekip, “Devlet benim” demişti.

İlgili:  Demirtaş'tan 'hayır gözaltıları' mesajı

HDP’li Aslan ile şimdi tutuklu olan ve FETÖ/PDY davasından 15 yıl hapsi istenen komiser H.C., arasında geçen diyolog şöyleydi:

Aslan: Bu kim? Bu kim beni iteliyor, kimliğini çıkarsın.

Komiser H.C: Devlet

Aslan: Ne devleti, devlet benim. Sen benim emrimdesin.

Komiser H.C.: Devlet benim, sen benim vekilimsin.

Aslan: Çocukların ağzını burnunu dağıtıyorsunuz.

Diyaloglardan sonra bazı sivil polisler hava ateş açmış, ardından komiser H.C. de silahını çekerek yürümek isteyenleri durdurmak istemişti.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel