Bizimle İletişime Geç

Aktüel

HDP’li Aysel Tuğluk’un annesinin cenaze törenine faşist saldırı

HDP’li Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine faşist saldırı gerçekleştirildi. Saldırının ardından cenazeyi defnedildiği yerden çıkararak Dersim’e götürmek isteyen ailesine ise yine saldırıldı

Ankara’da defnedilmek istenilen cenaze saldırıya uğrayınca defnedildiği mezarlıktan çıkartılarak tekrar Batıkent Cemevi’ne götürülmeye çalışıldı. Fakat cenaze aracı mezarlık çıkışında tekrar polis tarafından durduruldu.HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Ayseş Tuğluk’un yaşamını yitiren 78 yaşındaki annesinin defnedildiği sırada faşist bir çete saldırdı.

Gazete Karınca’nın haberine göre, Ankara Batıkent’te bulunan Ergazi Pir Sultan Cem Evi’nde yapılan törenden sonra, Hatun Tuğluk’un cenazesi defnedilmek üzere Gölbaşı’na bağlı İncek Mahallesi’nde bulunan mezarlığa getirildi. Kandıra Cezaevi’nde tutuklu bulunan Aysel Tuğluk’un da cenaze izni ile katıldığı cenaze töreni sırasında, faşist bir grup defin işlemi sırasında cenazesini defnetmeye çalışanlara sözlü saldırıda bulundu. Cenaze defnedildikten sonra ise sayıları kalabalıklaşan grup cenazeye katılanlara taş ve sopalarla saldırdı. Bunun üzerine Aysel Tuğluk, jandarma tarafından araca bindirilerek oradan uzaklaştırıldı.

Tuğluk’un ailesi ise alanda polis bulunmasına rağmen devam eden saldırı karşısında Hatun Tuğluk’un cenazesinin saldırıya uğramaması için defnedildiği mezarlıktan çıkartarak tekrardan Ergazi Pir Sultan Cem Evi’ne götürmek için cenazeyi defnedildiği yerden çıkarttı.

Cenazenin Dersim’e götürülmesi engelleniyor

Aile saldırı sonrası cenazeyi memleketleri olan Dersim’de defnetmek üzere Batıkent Ergazi Pir Sultan Cem Evi’ne götürmek istedi. Fakat cenaze aracı mezarlık çıkışında polis tarafından durduruldu. Edinilen bilgilere göre cenaze aracının Batıkent Ergazi Pir Sultan Cem Evi’ne götürülmesine izin verilmiyor.

İlgili:  HDP'li tutuklu vekil Çelik, 3 yaşındaki kızını yanına almak için başvuru yaptı

‘Katliam tehdidi altındayız’

Tuğluk’un annesinin cenazesine katılan ve saldırıya uğrayanlar arasında bulunan DBP’li Muş Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık ise saldırıya ilişkin “Katliam tehdidi altındayız. Cenazemizi defnetmeye bile izin vermiyorlar” dedi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel