Bizimle İletişime Geç

Dünya

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah: İki Türk askeri yakıldı kimse sesini yükseltmiyor

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah üniversiteli gençlerle yapılan etkinlikte konuşma yaptı. Hristiyan ve Müslüman kardeşlerin bayramlarını kutlayarak başladığı konuşmasında, “İki Türk askerinin yakılarak katlettiği video yayınladılar. Vahşi bir suç. Kimse çıkıp kınamadı. Sesini yükseltmedi. Bu vahşi suçu şiddetle kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye hükumetini eleştiren Nasrallah, “İşte Türkiye. Dünya Türkiye’nin IŞİD’e desteklediğini konuşuyor. Irak ve Suriye’ye geçişleri kolaylaştırmadılar mı?” diye sordu. Olaya ilişkin herhangi ses çıkmadığını belirten Nasrallah, “Türkiye şimdi kuzey Suriye’de IŞİD ile savaşıyor. Şimdi interneti yasakladılar ki başarısızlıklarının sonucunu Türk halkı göremesin” ifadelerini kullandı.

Daha önce benzeri bir şekilde bir pilotun yakılması görüntülerinin paylaşıldığı Ürdün’e seslenen Nasrallah, “Ürdün’de de IŞİD’in saldırısında birçok sivil, asker ve turist öldürüldü. Ey Ürdün hükumeti ne zaman ders alacaksınız?”

Halep’i “Ne küçük bir zafer diyerek küçümsenebilir ne de savaşı bitti denilebilir bir zafer” diye tanımlayan Nasrallah, “Suriye’de yeni bir dönem başlıyor. Şimdi Halep’e odaklanmalı ve politik bir çözüm için yollar aramalıyız” diye konuştu.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Dünya