Bizimle İletişime Geç

Uncategorized

İDO çalışanlarının zorla kafese koyduğu köpek yaşamını yitirdi

İDO çalışanlarının “Bir şey olmaz” diyerek zorla kafese kapattırdığı köpek yaşamını yitirdi

İstanbul Deniz Otobüsleri’ne () ait feribotta yasak olduğu gerekçesiyle “ taşıma” bölümüne konan yaşamını yitirdi.

İstanbul’dan ’ya giden İpek ve Orçun Orhan kardeşler, önceki sabah Bandırma feribotuna bindi. Köpekleri , görevlilerin yönlendirmesiyle evcil hayvanların taşındığı bölüm olduğu söylenen bölüme konuldu. İki saatlik yolculuğun ardından köpeklerini almak için gelen kardeşler, “”nin öldüğünü öğrendi. Köpek, otopsi için Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne gönderildi.

Orhan Orçun, feribota bindiklerinde köpeğin araçta kalmasını isteyerek dışarıya çıkaramayacaklarını söylediklerini anlattı. Yetkililerin, “bunun yasak olduğunu, köpeğin klimalı bölümdeki kafeslere koyulması zorunluluğu olduğunu” söylediğini ifade eden Orçun, şunları kaydetti:

“‘Feribotta hayvanlar bu şekilde taşınıyor, bir sorun olmaz’ deyince köpeğimizi teslim ettik. İki saatlik yolculuğun ardından köpeğimizi almaya gittiğimizde kafeste köpeğimizin ağzında kan ve kusmuk olmuş bir şekilde hareketsiz yatıyordu, sonra veterinere götürdük hayata dönmesi için adrenalin iğnesi yaptılar ama fayda etmedi, veteriner ölümün bir saat önce olduğunu belirterek kesin ölüm sebebini öğrenmemiz için rapor tutup bizi Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne gönderdi.”

İlgili:  Hollanda'da köpeğin ısırdığı AKP'li İstanbul'a getirildi

‘Bir şey olmaz’ demişler!

İpek Orhan, yetkililerle diyaloglarını şöyle aktardı:

“Sushi’yi kafese sokmaya çalıştım ama köpek bile girmek istemiyordu. Ben de yetkililere ‘Köpeğim buraya girmiyor. Zaten çok havalandırmalı görünmüyor’ dedim. Onlar da bütün köpeklerin buralara girdiğini belirterek, havalandırma konusunda hiçbir sıkıntı olmadığını söylediler. Mecburen zorla kafese soktuk.”

Orhan, köpeğin kesin ölüm nedeni belli olduktan sonra suç duyurusunda bulunabileceğini kaydetti ve “Burada büyük var. Veterinerin bize verdiği raporda “Hipoksi” olarak geçiyor. Vücut ısısının da normalden daha fazla olduğunu belirten bir rapor” dedi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Uncategorized