Bizimle İletişime Geç

Aktüel

İhraç edilen öğretmen fırıncılık yapıyor: Onurumu satmak yerine ekmek satarım

Ağrı’da öğretmenlik yapan Fecri Aydın, KHK ile ihraç edilmesinin ardından fırıncılık yapıyor

Ağrı’da öğretmenlik yapan Fecri Aydın, KHK ile ihraç edilmesinin ardından fırıncılık yapmaya başladı. Aydın, “İlk olarak ‘onurumu satmak yerine, ekmek satarım’ fikri vardı. Ardından da bu işe giriştim” dedi.

DİHABER’in haberine göre, Sendikal faaliyet ve muhalif duruşundan kaynaklı iki kez Yozgat’a sürgün edilen ve her seferinde mahkeme kararlarıyla geri dönen Aydın, 275 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 29 Ekim 2016 tarihinde ihraç edildi. Aydın, Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinde açtığı ekmek fırını ile yaşamını sürdürüyor.

‘Keyfi bir şekilde işimden edildim’

Aydın, “İhraç edilmemin sebebini bilmiyorum. Hakkımda verilmiş bir karar var bunu ihraç olarak görüp, gerekçe olarak adli ve idari hiçbir ceza almamışım. Tamamen keyfi bir şekilde işimden edildim” diye konuştu. Aydın, çocuğu doğduğunda ise Yozgat’ta sürgünde olduğunu belirterek, “Çocuğum dünyaya geldiğinde beni yine sürgüne göndermişlerdi. Eşimin yanında olamamak, beni fazlasıyla üzdü. Çocuğumun ilk yaş gününde ise ihraç edildiğimin haberini aldım. Trajikomik bir durum” dedi.

‘Olumlu tepkiler aldım’

İhraç sonrası “ne yapabilirim” sorusundan yola çıkarak fırın açma fikrine ulaştığını aktaran Aydın, “İlk olarak ‘onurumu satmak yerine, ekmek satarım’ fikri vardı. Ardından da bu işe giriştim” diye belirtti. Yeni işinden kaynaklı olumlu tepkiler aldığını belirten Aydın, şöyle devam etti:

İlgili:  Nuriye ve Semih'ten mahkemeye çağrı!

“Ben de bu ilgi ve güzel tepkiler karşısında çok mutlu oldum”

‘Onurlu bir duruş kalacak’

Bu günlerden geriye onurlu bir duruş kalacağını vurgulayan Aydın, “Bizler dik durursak, bu sıkıntılı günleri değiştirirsek, güzel günler göreceğiz.” dedi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel