Bizimle İletişime Geç

Aktüel

İhsan Eliaçık: Fanatik ateistlik, IŞİD’çiliği besler

İlahiyatçı İhsan Eliaçık, “Militan ateist IŞİD’e bakıp Kur’an terör kitabı, Muhammed uçkur düşkünü, sübyancı vs. der, dindar da buna bakıp IŞİD’e kayar” dedi

İlahiyatçı İhsan Eliaçık, Twitter hesabı üzerinden tepki çeken mesajlar paylaştı. Eliaçık, “fanatik ateistliğin” IŞİD’çiliği beslediğini ileri sürdü.

‘IŞİD’çilik ve fanatik ateistlik birbirini besler’

Eliaçık, Twitter hesabından “Daha epey bir süre anlamayacağınız şeyler; Laikler dindarlardan daha dindar, dindarlar laiklerden daha laik hale gelirlerse şaşmayın. Daha epey anlamayacağınız şeyler: IŞİD’çilik ve fanatik ateistlik birbirini besler. Gece gündüze muhtaç bana da sen lazımsın halleri” mesajını paylaştı.

‘Militan ateist IŞİD’e bakıp Kuran terör kitabı, Muhammed uçkur düşkünü, sübyancı der’

İhsan Eliaçık, gelen tepkiler üzerine savunmayı sürdürdüğü iddialarına şu ifadelerle devam etti:

“Militan ateist IŞİD’e bakıp Kur’an terör kitabı, Muhammed uçkur düşkünü, sübyancı vs. der, dindar da buna bakıp IŞİD’e kayar, böyle bir şey. IŞİD’e karşı dini ve fikri mücadelemizi destekleyeceğine militan ateist, ‘din İŞID’in yaptığıdır,Eliaçık yalancı’ diye yaygara yapıyor.”

‘Buna ses etmeyecek miyiz’

Eliaçık, sözlerini eleştiren haberleri yapanlara tepki göstererek “Militan ateistler, “Gerçek İslam IŞİD’tir” diyor. Dahası beni yalancılıkla suçlayan yayınlar yapıyorlar. Buna ses etmeyecek miyiz yani?” ifadelerini kullandı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel