Bizimle İletişime Geç

Dünya

İngiltere’de kadınların yüzde 60’ı kendilerini güvende hissetmiyor

İngiltere’de “This Girl Can Run Community’nin (Bu Kız Koşabilir)” sivil toplum kuruluşunun yaptığı ankete göre, kadınlar kendilerini güvende hissetmiyor

İngilterede “This Girl Can Run Community’nin (Bu Kız Koşabilir)” sivil toplum kuruluşunun yaptığı ankete göre, sokakta tek başına dolaşan kadınların üçte birinden fazlası erkeklerin tacizine maruz kalıyor ve kadınların yüzde 60’ı kendilerini güvende hissetmiyor.

İngiltere’de sivil toplum kuruluşu ‘This Girl Can Run Community’nin (Bu Kız Koşabilir) anketine katılan kadınların yüzde 60’ı güvenliklerinden endişe duyduklarını belirtti. Yapılan ankete katılan 2 bin kadının üçte birinden fazlası tacize maruz bırakıldığını söyledi. Kadınlar erkekler tarafından özellikle laf atma ve kornayla taciz edildiğini, koşarken kendilerini rahatsız ettiklerini kaydetti.

Bazı kadınlar ise taciz olaylarının önüne geçmek için gruplar halinde koşmaya başladı. Ancak kadınlar, kalabalık olunca daha güvenli olsalar da asıl sorunun çözülmediğini, cinsiyetçilikle mücadele için önce erkeklerin eğitilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Dünya