Bizimle İletişime Geç

Kadın

‘İntihar etti’ denilen Yonca Duman, dövülerek öldürülmüş!

İzmir’in Kınık ilçesinde intihar ettiği iddia edilen Yonca Duman isimli kadının dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı

İzmir’in Kınık ilçesinde intihar ettiği iddiasıyla hastaneye kaldırılan ve hastanede yaşamını yitiren Yonca Duman isimli kadının yapılan otopsi sonucunda dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

Yonca Duman, eşi M.D. ile kayınpederi H.D. tarafından ilaç içerek intihar ettiği iddiasıyla Dr. Faruk İlker Bergama Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedavi edilen Duman, evine döndükten kısa süre sonra tekrar rahatsızlandı. Aynı hastaneye getirilen Duman’ın kalbi durdu.

Otopside dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı

Duman’ın vücudundaki darbe izleri ve dişlerindeki kırıklardan şüphelenen doktor, durumu polise bildirdi. Savcının incelemesi ardından Duman’ın cesedi İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Otopsisi yapılan Duman’ın ön otopsisinde dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

Duman’ın hayatını kaybettiği gün aile yakınlarıyla hastane bahçesinde tartışan eşi M.D. ve kayınpeder H.D. gözaltına alındı. İki şüpheli ifadelerinde Yonca Duman’ın ilaç içerek intihar ettiğini söyledi. İfadeleri alınan iki şüpheli daha sonra serbest bırakıldı.

Yonca Duman’ın cenazesi morgdan amcası Mutlu Acar tarafından alındı. Acar, “Ön otopsisinde de darp nedeniyle öldüğü ortaya çıktı. Yeğenimin katillerinin bulunmasını istiyorum. Kayınpederi ilk hastaneye gittiklerinde kendisi polise giderek intihar etti diye ifade vermiş” dedi.

İlgili:  OHAL kadınları hedef alıyor

‘Kadına şiddet daha ne kadar sürecek?’

Anne Meral Acar ise, “Kızımın katilinin bulunmasını istiyorum” dedi. Amca Eyüp Acar ise, “Damadımız ve babası gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Kadına şiddet daha ne kadar sürecek. Böyle erkekler ölsün daha iyi. Acımız büyük” dedi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın