Bizimle İletişime Geç

Emek

İş güvenliği öğrencisi, okul harcını çıkarmak için çalıştığı inşaatta hayatını kaybetti

Bingöl Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Haydar Bozarslan, okul harcını çıkarmak için çalıştığı inşaatta hayatını kaybetti

Bingöl Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Haydar Bozarslan, okul harcını çıkarmak için çalıştığı İstanbul Ataşehir’deki bir inşaatta iş sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınmaması sonucu yaşamını yitirdi.

soL’dan Ahmet Çınar’ın haberine göre, Bozarslan, akrabalarının da çalıştığı İstanbul Ataşehir’deki Kayabaşı Emlak Konutları 2. etap inşaatında iş buldu. Okulların açılmasına az bir süre kala kayıt yenileme harcını çıkarması, biraz para biriktirmesi gerekiyordu. Başbakanlık TOKİ iştiraki olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’ye yaptırılan Kayabaşı Emlak Konutları 2. etap inşaatında taşeron işçi olarak çalışmaya başladı.

Kalyon İnşaat’ın hizmet aldığı Doğa Yapı adlı firmada çalışan 19 yaşındaki Haydar Bozarslan, 12 Ağustos 2017 Cumartesi günü iskeleye malzeme taşırken ayağı takılarak düştü ve güvenlik kemeri olmadığı için yere çakıldı. Ağır yaralanan Bozarslan, kaldırıldığı Beylikdüzü Medicana Hastanesi’nde dün hayatını kaybetti.

Üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Haydar Bozarslan’ın iş cinayetinde hayatını kaybetmesinin ardında, inşaattaki faaliyet patronlar tarafından durduruldu, işçiler geçici bir süre evlerine gönderildi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Emek