Bizimle İletişime Geç

Aktüel

IŞİD’in Rumiyah dergisinde Türkiye’ye geniş yer verildi: Erdoğan için ‘Kafirlerin öldürülmesi meşrudur’ yazıldı

IŞİD’e ait Rumiyah Dergisi’nin 5. ve yeni sayısı yayımlandı. Derginin yeni sayısında Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geniş yer verildi

IŞİD’in Rumiyah adlı dergisinin 5. ve yeni sayısı yayımlandı. Derginin bu sayısında Türkiye’ye geniş yer vermesi dikkat çekti. Dergide, IŞİD’in yakarak öldürdüğü TSK mensubu iki askerin görüntüleri de yer alıyor.

IŞİD, dergi yoluyla Türkiye’deki militanlarına “devlet mensuplarına saldırı” çağrısı yaparken doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef alındığı makale de dikkat çekiyor. Makalede, Cumhurbaşkanı Erdoğan “Kafirlerin suikast ile öldürülmesi” başlığıyla hedef gösteriliyor.

2 asker daha esir alınmış

Derginin 5. sayısında “Fırat Kalkanı” anlatılırken, yakılarak öldürülen 2 asker dışında El Bab’ta esir alınan iki TSK mensubu askerin daha fotoğrafı yayımlanmış. Askerlerin, esir düştükleri sırada yaralarından dolayı öldükleri belirtilmiş.

IŞİD, yeni yılın ilk saatlerinde Reina’da bir katliam gerçekleştirmiş; ardından da İstanbul Üniversitesi ve Boğaziçi Köprüsü’nün bulunduğu “cihat” görselleri yeniden sosyal medyada servis edilmişti.

 

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel