Bizimle İletişime Geç

Aktüel

IŞİD’in yakarak öldürdüğü askerlere ilişkin 13 gündür açıklama yapılmıyor

IŞİD’in TSK mensubu iki askeri yakarak öldürdüğü video görüntülerine ilişkin ailelere 13 gündür herhangi bir açıklama yapılmadı

IŞİD’in TSK mensubu iki askeri yakarak öldürmesine ilişkin yayımladığı video görüntülerine ilişkin ailelere 13 gündür herhangi bir açıklama yapılmadı. Askerlerden Sefter Taş’ın babası Aydın Taş, “Kimse bize herhangi bir açıklama yapmadı. Hala bekliyoruz” dedi.

İnfaz edildiğine ilişkin görüntüleri yayınlanan askerlerden Sefter Taş’ın Iğdır’ın Aralık ilçesine bağlı Alakana köyünde yaşayan ailesi, yetkililerden bir açıklama bekliyor. Baba Aydın Taş, “Kimse bize herhangi bir şey söylemedi. Bizler de bekliyoruz halen. Bu durumda insan nasıl olabilir ki?” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık daha önce, “Evet, 3 tane askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğunu değerlendiriyoruz ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir. Bilgiler teyit edilmeden de bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini söylüyoruz” açıklamasında bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ise, 26 Aralık tarihinde düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin sorulan soruya cevap vermemişti.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel