Bizimle İletişime Geç

Aktüel

İsmail Kahraman: Drone dediğiniz hadise düğünde bile var

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “Drone dediğiniz hadise düğünde bile var” dedi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Meclis’te alınacak olan olağanüstü güvenlik önlemleri ile ilgili konuştu. Kahraman, önlemlerin abartılı olduğu yönündeki yorumlara ilişkin “Drone dediğiniz hadise düğünde bile var. Gittiğiniz herhangi bir düğünde bakıyorsunuz üstten resim çekimi oluyor” dedi.

İsmail Kahraman, TBMM ile İstanbul Üniversitesi arasında imzalanan protokolün ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Meclis Başkanı, yeni meclis dönemine ilişkin Başkanlık Divanı Toplantısı’nda alınan kararlara gelen yorumların abartılı olduğu yorumlarına ilişkin şöyle konuştu:

‘Drone dediğiniz hadise düğünde bile var’

“Ortalama günde 5 binin üzerinde insanın geldiği milletin kalbi Meclis’teyiz. Yarın ‘eyvah’ dememek için tedbir neyse onu almalıyız. Asla OHAL ile, hürriyetin kısıtlanması ile alakası yok. Tedbir bu. Biliyorsunuz grupların toplantısına gelip parti başkanlarına kadar ulaşan saldırılar oldu. Ne zaman ne gelecek bilinmiyor. Önleyici tedbirler lazım. Drone dediğiniz hadise düğünde bile var. Gittiğiniz herhangi bir düğünde bakıyorsunuz üstten resim çekimi oluyor. Bu bir tedbir ne silah var ne birşey var. O kadar tabii bir hadise ki bu. Gayet normaldir. Her türlü tedbirin alınması lazım. Bu disipline giriyor. Meclisin açıldığı tarihten beri tedbir var. Evinizin kapısı açık mı, zil yok mu, herkes bir yere vurup girmiyor mu? Onun gibi bir hadise bu.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel