Bizimle İletişime Geç

Aktüel

İstanbul’da 29 Aralık grevine katılan Eğitim Sen üyelerinin cezaları iptal edildi

Pek çok soruşturmanın konusu yapılan 29 Aralık grevine katılan Eğitim Sen üyelerine İstanbul İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu’nda verilen cezalar iptal edildi

İstanbul’da pek çok disiplin soruşturması ve davanın konusu yapılan 29 Aralık grevi nedeniyle Eğitim Sen üyelerine verile cezalar İstanbul İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu tarafından kaldırıldı.

Evrensel’den Eylem Nazlıer’in haberine göre, 386 eğitimciye, sendikaları Eğitim Sen’in aldığı karar doğrultusunda, 29 Aralık Barış grevine katıldıkları için, ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından 1/30 oranında aylıktan kesme ve kıdem durdurma cezası cezası verilmişti. “Öğrencileri eğitim haklarından yoksun bırakmak”la suçlanan eğitim emekçileri karara itiraz etti. Eğitimcilerin talebini değerlendiren İstanbul İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu, verilen cezaları 4 Mayıs 2017 tarihinde iptal etti.

Konuyla ilgili konuşan Eğitim Sen Temsilcisi Adil Taşatan, tüm üyeleri adına kurulda savunma yaptığını anlatarak, “Biz bunun defalarca sendikal eylem olduğunu söyledik. Ceza veremeyeceklerini söyledik. Mahkeme kararlarına rağmen bir çok ilde ceza vermeye devam ediyorlar. Ama bu sendikal bir eylemdir. Sendikal eylem olduğu, İstanbul İl Milli Eğitim Disiplin Kurulunda verdiğimiz mücadele sonucunda kabul edilmiştir” diye konuştu.

İlgili:  ABD, Suriye ordusuna ait bir hava üssüne saldırdı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel