Bizimle İletişime Geç

Kadın

İstanbul’da bir kadın, nişanlısı şort giydiği için kuzenleri tarafından darp edildi!

İstanbul Sarıyer’de bir kadın, nişanlısı şort giydiği için kuzenleri tarafından darp edildi. Saldırganlar serbest bırakıldı

İstanbul ’deki evlerinin önünde nişanlısıyla oturan Orman Mühendisi Büşra D, nişanlısının evine gitmesinin ardından akrabalarının saldırısına uğradı. Nişanlısının giymesiyle mahallenin edebini bozduğunu söyleyerek Büşra D.’yi döven 4 , kızlarına yardıma koşan anne ve babayı da hastanelik etti.

Vatan’dan Çağdaş Ulus’un haberine göre Tarabya Tunca sokakta yaşanan olay şöyle gelişti:

Orman Mühendisi Büşra D., cuma akşamı kendisini görmeye gelen nişanlısıyla evlerinin önünde oturup sohbet etti. Bir süre sonra Büşra D.’nin babasının cep telefonuna genç kızın kuzenlerinden Mehmet D. tarafından, “Kapının önünde şortla oturan i…lere söyle oturmasınlar, yoksa burası karışacak. Sen söylemezsen biz gerekeni yaparız. On dakikaya kadar içeri girsinler, kötü olacak” mesajı attı.

Bunun üzerine baba Alaattin D. kızını ve damadını uyarıp damat M.K.’yı evine gönderdi. Nişanlısı evine giden Büşra D. ise evin önünde oturmaya devam etti. Bir süre sonra evin önüne gelen Mehmet D., Musa D., İsa D. ve İsmail D. küfürler savurup genç kadını etti. Olayı duyup aşağı inan anne Reyhan ve baba Alaattin D.’de saldırının hedefi oldu. edilen anne, baba ve kızları Büşra D., Şişli Etfal Hastanesine kaldırılırken burada edildiklerine dair rapor alıp ertesi gün Tarabya Polis Merkezine giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine polis, dört saldırganı gözaltına alırken ifade sonrası saldırganlar serbest bırakıldı.

İlgili:  Malatya'da kadın cinayeti

Saldırganların serbest bırakılmasına isyan eden Büşra D. ve ailesi ise, “Kadının şort giymesini edepsizlik olarak görenler, artık erkeklerin giyimine de karışıyor. Bunlara göz yumulmamalı” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın