Bizimle İletişime Geç

Aktüel

İstanbul’da kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı: Ara yollara ulaşımda sıkıntılar yaşanıyor

İstanbul’un çok sayıda ilçesinde kar kalınlığı 40 santimetreyi geçti. İstanbullular özellikle ara yollarda ulaşım sıkıntısı yaşandığını aktarıyor

İstanbul’un çok sayıda ilçesinde kar kalınlığı 40 santimetreyi geçti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1347 araç ve iş makinesi ile 9 bölgede üç vardiya halinde 7 bin personelle görev yaptığını duyursa da kentin birçok bölgesine ulaşımda sıkıntılar yaşanıyor.

İBB, kar yağışı ile ilgili mevcut durumu şöyle açıkladı: Sabah 07.00 itibariyle Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bakırköy: 8-13 cm, Eyüp, Kartal, Şişli, Ataşehir, Maltepe: 15-20 cm, Kağıthane, Başakşehir, Beylikdüzü, Ümraniye, Çekmeköy: 20-25 cm, Beykoz, Esenyurt, Büyükçekmece, Arnavutköy, Çatalca, Aydos’ta 35-40cm kar kalınlığı var.

Açıklamada, kar yağışının özellikle Çatalca, Silivri, Büyükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Başakşehir, Arnavutköy ve Mahmutbey etkili olduğu kaydedildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: Ana arterlerde kar yağışı nedeniyle önemli bir sorunun yaşanmadığı belirtilen açıklamada “TEM, kayan 11 TIR nedeniyle tıkandı. İBB ekipleri ve İtfaiye Karayolları ekiplerine takviye giderek kayan TIR’ları kaldırma çalışmalarına katıldı. TIR’lar İtfaiye ekipleri tarafından yol kenarlarına çekildi. E-5 ve TEM de birçok araç kayarak yolları tıkarken 52 trafik kazası meydana geldi.

Kayan TIR’lar nedeniyle TEM Edirne istikametine araçlar yollarda bekledi. Ekipler bariyerleri keserek ters yönlerden girip kayan ve kaza yapan TIR’lara müdahale etti. Şehir içinde ve çevre yollarında özellikle kar lastiği kullanmayan araçların neden olduğu kazalar ve yolda kalmalar meydana geldi. Yoğun trafik olan bölgelere mazot ve benzin tankerleri gönderilerek ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtıldı.”

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel