Bizimle İletişime Geç

Kent-Ekoloji

İstanbul’un göbeğinde dağ taş moloz!

İstanbul’un göbeği Kağıthane’de yol kenarında bırakılan çöp, enkaz ve molozlar pislik saçıyor.

İstanbul’un göbeği ’de yol kenarında bırakılan çöp, enkaz ve molozlar pislik saçıyor. İHA’nın aktardığına göre, ’de yol kenarına dökülen kaçak , belediye tarafından yıkılan gecekonduların enkazları ve atılan çöplerin oluşturduğu çevre kirliliği havadan görüntülendi. Mahallelinin rahatsız olduğu ve çevreye ciddi derecede zarar veren molozun, ormanlık alanı nasıl tahrip ettiği ise gözler önüne serildi.

Geçtiğimiz günlerde Arnavutköy ilçesinde yaşanan kaçak hafriyat terörünün bir benzeri de Kağıthane’de yaşandı. İlçenin en işlek caddesi üzerinde ve ara sokaklarda, kamyonların döktüğü kaçak hafriyatlar havadan görüntülendi. Belediye tarafından yıkılan gecekonduların oluşturduğu enkaz ve atılan çöplerle birlikte oluşan kirlilik, çevreye ciddi derece zarar veriyor. Bununla birlikte halen dökümüne devam edilen molozların ormanlık alanı nasıl tahrip ettiği ise gözler önüne serildi. Hem görüntü olarak hem de çevre kirliliğine sebebiyet veren kaçak hafriyat dökümünden mahalleli de rahatsız olduğunu belirtti.

 

‘Temizlenmesini istiyoruz’

Mahalle sakini İzzet Demirci, “Halen getirip ortaya moloz döküyorlar, ne olacak bilmiyorum. Molozları döktükleri yeri döküm alanı olarak biliyorduk. Kirlilik oluşuyor ve rüzgar çıktığı zaman oradaki tüm tozlar eve giriyor. Durumdan rahatsızız, temizlenmesini istiyoruz. Herhangi bir başvuruda bulunmadık ama bundan sonra bulunacağız” dedi.

İlgili:  Kağıthane'de bir eğlence mekanına parça tesirli ses bombası: 4 yaralı

Emre Yılmaz ise, “Burada çok pislik bir görüntü var. Çevre kirliliği başka bir şey değil. Burası Kağıthane Belediyesi’ne ait, gecekonduları yıktılar ama temizlemediler. Görüntü bakımından çok kötü, mikrop gibi her şey burada var. Her gün buradan geçiyorum, belediyenin bunu temizlemesi lazım” ifadelerini kullandı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kent-Ekoloji