Bizimle İletişime Geç

Kadın

İstismarcı öğretmenden skandal savunma: Bazen sevgi maksatlı ısırırım

Eskişehir’de bir öğrencisine cinsel istismarda bulunan ve 21 yıl hapsi istemiyle tutuksuz yargılanan sınıf öğretmeni S.D. kendini “Bazen sevgi maksatlı ısırırım” ifadeleriyle savundu

Eskişehir’de bir ilköğretim okulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan S.D. adlı erkek şahıs, 4. sınıfta okuyan A.M. adlı kız öğrencisine, cinsel istismarda bulundu.

Öğrencinin ailesinin olayı öğrenerek polise başvurması üzerine gözaltına alınıp tutuklanan öğretmen S.D. bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Hakkında Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan S.D.’nin yargılanmasına bugün devam edildi. Suçsuz olduğunu söyleyerek beraatını isteyen S.D., “Öğrencilerimin hepsiyle yakından ilgilenirim. Bazen öğrencilerimi, sevmekten kaynaklanan, sevgi maksatlı ısırırım. Öne çok eğilen öğrencilerin kemik yapısının olumsuz etkilenmemesi amacıyla da elimle omuzlarını geriye doğru çekip doğru pozisyonda oturmasını sağlarım. Bunun dışında başkaca bir eylemim yoktur. Ben kimseye cinsel istismarda bulunmadım. Beraatımı istiyorum” dedi.

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi savcısı, öğretmen S.D.’nin ‘cinsel istismar’ suçundan 21 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Sanık avukatlarının mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmak için süre istemesi üzerine duruşma 22 Haziran’a ertelendi.

İlgili:  Hakimlerinin yerinin değiştirildiği Soma davası bugün görülüyor

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın