Bizimle İletişime Geç

Üniversite

İTÜ’de ikinci el araba fiyatına bisiklet kiralama

İTÜ’de saatlik olarak bisiklet kiralamak isteyen öğrenciler saat başına 5 TL ödeyecekken, tüm gün bisiklet kiralamak isteyelerin 25 TL ödemesi gerekecek

2017 Temmuz ayında Rektörü Prof. Dr. , Genel Müdürü Bayram Akgül, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla açılan Bisiklet Evi’ndeki bisiklet kiralama fiyatları belli oldu. Saatlik olarak bisiklet kiralamak isteyen öğrenciler saat başına 5 TL ödeyecekken, tüm gün bisiklet kiralamak isteyelerin 25 TL ödemesi gerekecek.

Arı24’te yer alan habere göre, bu fiyatlara göre ise bisiklet sürmeyi ve bisiklet sporunu seven öğrenciler günlük 25 TL’den, 20 günde iyi bir Salcano marka bisiklet sahibi olabiliyorlar.

2. el araba fiyatına bisiklet kiralama

Şu anda 2005 model Hyundai Getz’in 2. elini almak isterseniz, çekeceğiniz krediyle günlük 21.8 TL ödeyerek 48 ayda araç sahip olabilirsiniz. Yani 4 sene her gün bisiklet kiralamak yerine, tek başınıza 2. el araba almak isterseniz, günlük olarak daha uygun fiyata geliyor.

Uber bile daha uygun

Vadi yurtlarında Uber çağıran bir İTÜ’lü en fazla 10 TL’ye Ayazağa Kampüsü içinde istediği noktaya gidebiliyor. Geri dönüşü de eklersek günlük 20 TL’ye Mercedes Vito ile okul içinde tur atılabiliyor.

İlgili:  Eğitim Sen: İTÜ'de keyfi sürgün kararı geri çekilsin

İTÜ vs. diğer bisiklet kiralama fiyatları

İstanbul’da bulunan Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciler bisiklet kiralamak için Bounbike adlı uygulamayı kullanıyorlar. 2 saate kadar 5, 2-12 saat arası 10 ve günlük 15 TL’ye bisiklet kiralayabileceğiniz uygulama, güvenlik önlemlerini de unutmayarak sizlere kask veriyor. Haftalık olarak ise 50 TL’ye bisiklet kiralayabiliyorsunuz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet kiralama projesi olan İsbike ile standart ücretlerden 1 saatliğine 2,5 TL’ye bisiklet kiralayabiliyorken, 3 saat üzeri zamanlarda saat başı 4 TL ödüyorsunuz. Avrupa yakasında 5, Anadolu yakasında 12 adet olmak üzere toplamda 17 istasyonu bulunan uygulamadan yararlanabilmek için İsbike’a abone olmak gerekiyor.

İTÜ’deki fiyatlara tepkili olan İTÜ’lüler, fiyatlar hakkında bir değişiklik olup olmayacağını ise yakından takip ediyor.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite