Bizimle İletişime Geç

Aktüel

İzmir Adliyesi yakınlarında patlama

İzmir’de bir patlama meydana geldi. Bayraklı’da bulunan İzmir Adliyesi yakınında 16.10’da meydana gelen patlama kentin büyük bölümünden duyuldu. Bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk belirlemelere göre, patlamanın bomba yüklü araçla yapıldığı ifade edildi. Ayrıca patlamanın ardından çok sayıda silah sesinin duyulduğu da iddialar arasında

Güncelleme | 18:00 Patlamada hayatını kaybeden polis memurunun isminin Fethi Sekin olduğu duyuruldu. Sekin, trafik polisi olarak görev yapıyordu.

Güncelleme | 17:25 Bir polis memurunun ve mübaşirin yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Güncelleme | 17:20 Hürriyet’e konuşan görgü tanıkları, bombalı aracın polislere doğru sürüldüğünü ve içinden çıkan kişinin bombayı patlattığını aktardı. Görgü tanıkları, ayrıca yaralananların çoğunun polis olduğu bilgisini de verdi.

Güncelleme | 17:18 Patlamada ikisi polis yedi kişi yaralandı.

Güncelleme | 17:05 Bayraklı Belediye Başkanı: 1’i ağır 10 kişi yaralandı

Güncelleme | 17:01 Ege Ünüversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 6 yaralı götürüldüğü öğrenildi.

Güncelleme |16:54 DHA: İzmir’deki patlamada Ege Tıp Fakültesi’ne 6 yaralı getirildi.

Güncelleme |16:53  İlk belirlemelere göre 3 kişi yaralandı. Anadolu Ajansı 2 kişinin öldürüldüğünü, 1 kişinin ise arandığını duyurdu.

Güncelleme |16:50 Patlamanın yaşandığı bölgeye yakın bir yerde şüpheli bir paketin daha olduğu öğrenildi.

Güncelleme |16:47 DHA muhabiri Taylan Yıldırım’dan yeni bilgiler: Adliyenin dağılma saatine yakın iki kişi arabayla adliye önüne gelerek patlamayı gerçekleştirdi. Ardından kaçmaya çalışan iki saldırgandan birisi polis tarafından vuruldu.

Ayrıca çevik kuvvet ekipleri ikinci bir patlama ihtimaline karşı bölgeyi çembere aldı. Ayrıca yerde yatan kişi bomba imha ekipleri tarafından üzerinde bomba olma ihtimaline karşı incelenecek.

Güncelleme |16:42 CNN Türk canlı yayınında DHA muhabiri Taylan Yıldırım, patlamayı gerçekleştirenlerden birinin etkisiz hale getirildiğini biriyle de çatışmanın sürdüğünü ifade etti.

Güncelleme |16:40 RTÜK’ten yayın yasağı

AA: RTÜK, Başbakanlık tarafından İzmir’deki patlamaya ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirildiğini bildirdi.

DHA muhabirinden açıklamalar

CNN yayınına bağlanan DHA muhabiri Taylan Yıldırım, patlamayı gerçekleştiren kişinin cansız şekilde yattığını ifade ederek “Adliye binasının girişinde hakim ve savcıların otoparkının yanında bombalı bir araç patladı.” dedi.

İzmir Baro Başkanı: Vatandaşların da kullandığı bir otopark

CNN yayınında konuşan İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, patlamanın adliyenin dağılma saatine yakın yaşandığını belirterek patlamanın yaşandığı alanın yalnızca hakim ve savcıların kullandığı bir otopark olmadığını, sivillerin de kullandığını söyledi. Özcan, adliye çalışanlarının binanın içine sığındığını ifade ederek “Devam eden bir alarm durumu var mı?” sorusunu ise evet olarak cevapladı.

Baro Başkanı hatırlattı

Baro Başkanı Özcan, “İzmir’de neden bomba patlamıyor” söylemlerini hatırlatarak “İzmir hedef gösterildi. Bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

Görgü tanığı: Araba patladı, aynı anda ateş sesi duyduk

Yine CNN canlı yayınında konuşan görgü tanıklarından biri, arabanın patladığını ve aynı anda ateş sesi duyduklarını aktardı. Tanık, ölü ve yaralı görmediklerini ifade etti.

Ayrıntılar gelecek…

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel