Bizimle İletişime Geç

Kent-Ekoloji

Kadıköylülere referandum yalanı: Kadir Topbaş, Kurbağalıdere’yi temizleyecekmiş

Kadir Topbaş, Kadıköy’ün Kurbağalıdere sorununu Ağustos ayında çözeceklerini iddia etti. Topbaş’ın “Hayır” seçmeninin yoğun olduğu Kadıköy’le ilgili referandum öncesi vaatte bulunması dikkat çekti

İstanbul Büyükşehir Başkanı , ’de bir türlü temizlenmemesiyle gündem olan Kurbağalıdere ile ilgili açıklama yaptı.

Topbaş, “Kurbağalıdere bu yıl sonuna gelmeden Ağustos sonrası tertemiz hale geliyor” dedi.

Topbaş’ın yıllardır süren soruna ilişkin referandumun hemen öncesinde açıklama yapması dikkat çekti.

Kadir Topbaş, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Kadıköy’ün en önemli sorunlarından bir tanesi Kurbağalıdere sorunu. 63 km’lik bir dere bu. Yıllarca maalesef atık sular buraya akıtılmış. Yıllarca gecekondular bunun çevresinde yapılaşmış ve müdahale edilmemiş. Yıllarca pis sular, evsel atıklar oralara akmış ve kirletmiş. Çökeltileri maalesef dipte katmanlar oluşturmuş. Yaz aylarında bakteri ürüyor ve koku yapıyor. Çok ciddi ve hummalı bir çalışmayla bunu çözmeye çalıştık ve sonuna geldik.

Geçen sene yarısına geldiğimizde Kadıköy Belediye Başkanı medyaya şöyle bir ifade kullandı; “yapamıyorlarsa bize versinler” demiş. Belediye meclisinde sayın başkan da oradayken söyledim. Bugüne kadar 170 milyon Türk Lirası harcadık. Bir o kadar daha gerekiyor. Hemen veriyorum, buyur gel yap ben de seni milletin önünde tebrik edeceğim dedim. Niye böyle desteksiz atıyorsun, niye mangalda kül bırakmıyorsun. Nasıl olsa bu laftır, siyaset olur, böyle olmaması lazım.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kent-Ekoloji