Bizimle İletişime Geç

Kent-Ekoloji

Kadir Topbaş’ın ‘Çılgın Projem’ dediği Kabataş-Üsküdar Yaya Tüneli ihalesi iptal oldu

Kadir Topbaş’ın ‘Çılgın Projem’ diye nitelediği Kabataş-Üsküdar Yaya Tüneli projesi ihalesi iptal oldu

İstanbul Büyükşehir Başkan ’ın, “Kabataş- Yaya Tüneli” projesinin ihalesi oldu. Gerekçe olarak; “kamu kaynaklarının verimli kullanımının sağlanması” gösterildi

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, ‘çılgın projesi’ rafa kalktı.

Topbaş, 2016 Nisan ayında, mecliste yaptığı 2015 Yılı Faaliyet Raporu sunumu sırasında “ustalık dönemim” dediği 3. dönemine ilişkin projelerini açıkladı. ‘Çılgın projem’ diye nitelediği Kabataş ile Üsküdar arasında yaya tüneli ile bir yürüyüş yolu oluşturma projesini ilk kez duyurdu. Meclis oturumunda Grubu adına söz alan Meclis Üyesi Hakkı Sağlam bu projeyi “Topbaş’tan masallar dinledik. Bunun çalışmasını yaptınız mı? Ters akıntı var, balıklar var, canlılar var” sözleriyle eleştirdi.

İBB ihaleyi iptal etti

Topbaş’ın “çılgın ” dediği Kabataş-Üsküdar Yaya Tüneli Projesi, 27 Mart 2017’de ihaleye çıktı. İhale 13 Eylül 2017 tarihinde İBB tarafından iptal edildi. İhalenin iptal gerekçesi de “Kamu kaynaklarının verimli ve etkin kullanılmasını sağlamak” olarak açıklandı.

İlgili:  İBB'den açıklama: Kadir Topbaş görevi bırakmıyor

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kent-Ekoloji