Bizimle İletişime Geç

Kent-Ekoloji

Kamp Armen’de imar planı değişikliği oy birliğiyle kabul edildi

Kamp Armen’de imar planı değişikliği İBB Meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Tuzla’daki Kamp Armen yetimhanesinin sosyal kültürel tesis alanına alınarak aslına uygun olarak kalmasını sağlayan imar planı değişikliğini oy birliğiyle kabul etti.

Agos’un haberine göre, 2015’te Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı’na iade edilen Kamp Armen’in yeniden inşası için gerekli imar değişikliği yapılarak bina “Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı” kategorisine alındı.

Bir kısmı Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı’na, küçük bir kısmı ise Tuzla belediyesine ait arazi için yapılan plan değişikliğine göre bu alanda “halk eğitim merkezi, bilgi-beceri-meslek edindirme kursları v.b. gibi eğitim yapıları kültür merkezleri, sinema-tiyatro-sergi-konser- konferans salonları v.b kültürel yapılar, sosyal yardım birimleri v.b. işlevler, kütüphane, yurt, huzurevi, yetiştirme yurdu, rehabilitasyon, güçsüzler evi, v.b.gibi tesisler” yer alabilecek.

Öte yandan plan notlarına “Konut ve ticari birimler yer alamaz” ibaresi de eklendi. 4 bin 840 metrekare alanda hazırlanan projede, yıkılan kamp binasının yeniden yapılması ve yeşil alanın korunması öngörülüyor.

İlgili:  16 Mart'ta tatile giren Meclis, bu hafta çalışmalarına başlıyor: İlk gündem OHAL

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kent-Ekoloji