Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Kampüsleri Erdoğan’ın isteğiyle boşaltılmak istenen YTÜ öğrencilerinden ODTÜ öğrencilerine destek

Beşiktaş Kampüsleri Erdoğan’a tahsis edilmek için boşaltılmak istenen Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, ODTÜ ormanından geçecek yeni yollar sebebiyle ormanları tahrip edilecek ODTÜ öğrencilerine destek açıklamasında bulundu

Kampüsleri, “Cumhurbaşkanlığı ofisi”ne tesis edileceği gerekçesiyle boşaltılmak istenen ancak daha sonra yoğun itiraz ve eylemliliklerin üzerine boşaltılmaktan vazgeçilen Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, Ankara’da yapılacak yol için ODTÜ ormanının talan edilmesine karşı ODTÜ öğrencilerine destek mesajı gönderdi.

‘YTÜ, ODTÜ’nün yanında’

Yıldız’ı Savunuyoruz Twitter hesabı, yayımladığı bir mesajla ODTÜ öğrencilerine desteğini ifade etti. Mesajda, “YTÜ, ODTÜ’nün yanında” denildi.

ODTÜ ormanı yol için talan edilecek

Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, Ankara’da yeni yolların yapımını içeren dört planın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından askıya çıkarıldığını duyurmuş; bu planlar ODTÜ arazisi içinden geçecek yeni yol yapımı, Eymir Gölü girişine yakın bir yerde yol yapımı, ODTÜ Tüneli’nin genişletilmesi ve Atatürk Orman Çiftliği ve çevresindeki Eskişehir Yolu-Sabancı Bulvarı-Ankara Bulvarı birbirine bağlayan iki yolun yapımını içeriyordu. Bunun üzerine ODTÜ öğrencileri “ODTÜ Savunulmalıdır” sloganıyla bir araya gelerek; önümüzdeki dönem söz konusu saldırılara ilişkin ortak hareket etme kararı almıştı.

İlgili:  Dersim-Pülümür-Erzincan yolu trafiğe kapatıldı

 

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite