Bizimle İletişime Geç

Kültür&Sanat

Kardeş Türküler’den yeni albüm

Kardeş Türküler, Anadolu, Mezopotamya, Kafkasya ve Balkanların kültür zenginliğini yansıtan yeni albümü “Yol”u dinleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor

Kardeş Türküler, Anadolu, Mezopotamya, Kafkasya ve Balkanların zenginliğini yansıtan yeni albümü “Yol” eylül ayında dinleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Evrensel’in haberine göre Kardeş Türküler, çok kültürlü bir coğrafyanın zenginliğini yansıtan yeni bir albümle Eylül ayında dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Anadolu, Mezopotamya, Kafkasya ve Balkan coğrafyasından geleneksel şarkıları kendine özgü bir üslupla yorumlayan grubun Kalan Müzik etiketiyle yayımlanan “Yol” isimli albümünde; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe, Boşnakça şarkılar yer alıyor.

Çok kültürlülüğümüze selam var!

İçinde yer aldığı Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun (BGST) da desteğiyle hazırlanan bu albümle Kardeş Türküler; yola çıkışların, yola gidenin ardından seslenişlerin, yol ağzında bekleyişlerin şarkılarıyla, birlikte yürümeye dair inancı tazeleyerek, bu toprakların çok kültürlülüğüne bir kez daha selam gönderiyor.

Kardeş Türküler’in son albümü olan “Çocuk (H)aklı”, 2011 yılında yayımlanmıştı.

İlgili:  Zülfü Livaneli ve Kardeş Türküler, bu akşam Cumhuriyet önünde konser verecek

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kültür&Sanat