Bizimle İletişime Geç

Dünya

KDHC liderinden Trump’a: Dünyanın gözü önünde bana ve ülkeme hakaret etti, bedelini ödeyecek

KDHC lideri, ABD Başkanı Donald Trump’ı doğrudan hedef alarak Trump’ın BM Genel Kurulu’ndaki sözlerine sert bir yanıt verdi

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un, Birleşmiş Milletler konuşmasında ülkelerini yok etmekle tehdit eden Başkanı Donald için “akli dengesi bozuk” dedi. Birinci ağızdan doğrudan ’a seslen Kim, ABD Başkanı’na “tüm dünyanın gözü önünde kendilerini küçük düşüren açıklamalarının bedelini ödeteceğini” söyledi.

‘Ülkeme ve bana dünyanın gözü önünde hakaret etti’

Trump’ın “akli dengesinin bozuk” olduğunu belirten lideri, “Trump dünyanın gözleri önünde bana ve ülkeme hakaret etti. Ve tarihteki en azılı savaş ilanında bulundu” dedi.

KDHC Haber Ajansı KCNA’nın aktardığına göre, Trump’ın BM konuşmasını “eşi benzeri görülmemiş kabalıkta bir saçmalık” olarak nitelendiren Kim, “ABD’nin başkomutanlığı imtiyazını elinde tutan adama açıklamasının bedelini pahalı bir biçimde ödeteceğim” ifadelerini kullandı.

‘Akli dengesi bozuk bunak’

Kuzey Kore lideri sözlerine, “Akli dengesi bozuk bunak ABD’liyi kesinlikle ateşle terbiye edeceğim” diye devam etti.

 

Trump, “ABD güçlü ve sabırlıdır ama kendimizi korumak zorunda bırakılırsak Kuzey Kore’yi yok etmekten başka seçeneğimiz kalmaz. Roket Adam kendisi ve rejim için intihar görevinde. ABD hazır, istekli ve muktedir ama buna gerek kalmamasını umuyoruz” diye konuşmuştu.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Dünya