Bizimle İletişime Geç

Emek

Kelkit’te karbonmonoksitten zehirlenen 2 madenci yaşamını yitirdi

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesindeki bir maden ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 işçi yaşamını yitirdi, gazdan etkilenen 4 işçinin ise ayakta tedavileri gerçekleşti

Valisi Okay Memiş, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçesine bağlı Gümüşgöze Beldesi Alansa mevkisindeki bir kömür madeninde saat 23.59’da 2 işçinin karbonmonoksit gazından zehirlendiği bilgisinin kendisine ulaştığını belirtti.

İşçileri hayata döndürmek için sağlık ekiplerinin yoğun gayret gösterdiğini aktaran Memiş, şöyle devam etti:

“Kelkit ilçemizdeki bir ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 işçimiz maalesef yaşamını yitirdi, gazdan etkilenen 4 işçinin ise ayakta tedavileri sürüyor. Maalesef Ramazan Bulut ve Şükrü Arslan isimli işçilerimiz karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını kaybetti. Onlara yardım için madene giren ve gazdan etkilenen işçilerimizden Ramazan Kurt, Özkan Eliusta, Mehmet Yıldızhan ve Recep Özsoy’un ise ayakta tedavileri Kelkit Devlet Hastanesi’nde devam ediyor.”

Memiş, konunun savcılığa intikal ettiğini, kendilerinin de ivedilikle konuyu Maden İşleri Genel Müdürlüğüne aktararak, gerekli idari tahkikatı yaptıracaklarını kaydetti.

İlgili:  3. Havalimanı inşaatında iş cinayeti: 15 metre yükseklikten düşen işçi yaşamını yitirdi

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Emek