Bizimle İletişime Geç

Politika

Kılıçdaroğlu: Mansur Yavaş ile görüşüyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerle ilgili olarak Ankara’da Mansur Yavaş’la görüştüğünü söyledi

yaklaşırken; ’nin özellik büyükşehirlerdeki adaylıkları konuşulmaya başlandı. , partisinin önceki seçimde Büyükşehir Belediye Başkan adayı ’la görüştüğünü söyledi. , Başkent, İstanbul, Adana, Mersin, Balıkesir, Denizli, Bursa, Antalya’yı alacaklarını söyledi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre; Denizli’de basına kapalı toplantıda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde yerel seçimler vardı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

‘CHP’li belediyelerimizin çalışmalarından memnunuz’

“CHP’nin açıklamalarının halka ulaşmasında sorun var. Vatandaş, ‘CHP bu konuda ne düşünüyor?’ deyince medyada göremiyor. Çünkü medyanın üzerinde hükümet baskısı var. Biz hep seçim süreci içindeyiz. Seçim bildirgemiz yüzde 90 hazır. Aile sigortasını yerleştireceğiz. Çözüm önerilerimizle halka güven vereceğiz.

CHP’li belediyelerimizin çalışmalarından memnunuz. CHP’li belediyenin olduğu yerler suçluluk oranının en düşük yörelerdir. Oralarda insanlara değer verilir, uyuşturucuyla sağlıklı mücadele edilir. Yoksullukla mücadele için yardımlar yapılır. İnanç merkezlerinin, okulların temizliği, onarımı yapılır, destek verilir. Belediyelerimiz okul, yurt yapıp Milli Eğitim Bakanlığı’na veriyor. Kırsal kalkınmaya önem veriyorlar. ’li belediyeler gibi İtalya’dan ağaç ithal etmiyor, ağacı, çiçeği kendi köylümüz üretiyor, onlarla şehirleri süslüyoruz.”

İlgili:  CHP'den kanun teklifi: TRT'nin adı 'Reisinin Sesi' olsun

‘Mansur Yavaş’la görüştüm’

Büyükşehir adaylarımızı da, diğer adaylarımızı da zamanı geldiğinde belirleriz. Adaylar merkez yoklamasıyla yapılacak. Başarılı olan başkanlarımızla devam edilecek. Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Balıkesir, Denizli, Bursa, Antalya’yı kesin alacağız. Bu illerde CHP’li belediye olacak. Mansur Yavaş, Ankara’da, siyasette önemli bir figür. Onunla arada bir konuşuyorum. Bizim kesimde de sevilen bir isim.”

Adaylık açıklaması

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Yılmaz Büyükerşen’in kendisinin ismini zikretmesine yanıt veren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Adayımız zamanı gelince açıklanacak. Yılmaz Büyükerşen herkesin saygı duyduğu siyasette, bilimde, sanatta önemli başarılara imza atmış bir kişi. Büyükerşen hoca siyasete ve her alanda katkı yapar.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika