Bizimle İletişime Geç

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan sine-i millet açıklaması: Meclis’ten neden çekilelim?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin Meclis’ten çekilme dahil tüm yolların ihtimal dahilinde olduğu yönündeki açıklamasına ilişkin konuştu.

Sözcüsü ’nin ’ten dahil tüm yolların ihtimal dahilinde olduğu yönündeki açıklamasına ilişkin konuşan CHP lideri , “Meclis’i terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Meclis’ten neden çekilelim? Bizi oraya millet gönderdi. Orada olacağız ve yapılan seçim hilesine karşı milletin hakkını savunacağız” dedi.

Posta’dan Candaş Tolga Işık’a konuşan Kılıçdaroğlu, “Meclis’i terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Meclis’ten neden çekilelim? Bizi oraya millet gönderdi. Orada olacağız ve yapılan seçim hilesine karşı milletin hakkını savunacağız” ifadelerini kullandı.

“Referandumda milletimiz üzerine düşen görevi layıkıyla yaptı. Bizim milletin oyuyla sorunumuz yok. Sorun; referandumun sonucunu milletin oylarının değil, geçerli sayılan mühürsüz oyların belirlemiş olması. 16 Nisan referandumu tarihe ‘Mühürsüz seçim’ olarak geçti” diyen Kılıçdaroğlu, “Anayasa Mahkemesi’ne gideceğiz. Netice alamazsak bu ihlali Avrupa İnsan hakları Mahkemesi’ne (AİHM) kadar taşırız” şeklinde konuştu.

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke dün öğle saatlerinde şaibeli referanduma ilişkin yaptığı açıklamada, “Tüm haklarımızı kullanacağımızdan şüpheniz olmasın. Her türlü deyince Meclis’ten çekilmek de çalışmaya devam etmek de buna girer” ifadelerini kullanmıştı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika