Bizimle İletişime Geç

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan tezkere açıklaması: Daha önce destek vermiştik

Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında, ‘Tezkerenin içeriğini görmemiz lazım, eskisine destek vermiştik’ ifadelerini kullandı

Kemal katıldığı bir televizyon programında ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmadan satır başları şöyle:

“Tezkerenin önemi kalkmış değil. İçeriğini bilmeden yorum yapamam eski tezkereye destek vermiştik.Önümüzdeki sürece bakacağız. MGK kararları yansıyabilir.”

’yi sağduyuya davet ediyoruz

“Biz Irak’ın toprak bütünlüğünden yanayız. Irak ve Suriye parçalanmamalı. Kanlı olaylara neden olabilir. Barzani’yi sağduyuya davet ediyoruz. Biz doğru bulmuyoruz.”

olsa Suriye ile Irak ile ilişkilerimiz çok iyiydi

“Hükümetin politikasını kim biliyor? Rakka’ya gireceğiz, Münbiç’e gireceğiz dedi ne oldu? Bu iktidarın dış politikası yoktur. Söylemek kolay değil. Orta Doğu’nun şamar oğlanı oldu. Bugün bu tablo yaşanıyorsa sorumlusu hükümettir. CHP olsa Suriye ile Irak ile ilişkilerimiz çok iyiydi.”

“Araplar bizim akrabamız. O bölgeyi kan gölüne kim çevirdi? Birilerinin talimatı ile iş yaptılar. Esad ile tatil yapıyorlardı. Vizeler kalkmıştı. O dönemde Güneydoğuya gidince bütün oteller doluydu. Hiçbir sorunumuz yoktu. Türkiyeyi daha demokratik görüyorlardı.”

“Dengeleri iyi okuyarak politika geliştirmek lazım. Rusyanın Suriyedeki rolünü bilmeleri gerekirdi. Şimdi yakında Esada yalvaracaklar ettik şunu yaptık artık barışalım diyecekler. Sayın Davutoğlu çantaya paraları doldurup Libyaya gitmişti. Ama petrolü Fransızlar almıştı. Dengeyi okumamak budur. Bunların devletten haberi yok. Böyle bir diplomasi olabilir mi?”

İlgili:  HDP'den TBMM ve Adalet Bakanlığı'na açlık grevi başvurusu

“Üç ayrı terör örgütünü bu milletin başına bela eden bu hükümettir. FETÖ, IŞİD kimin zamanında bu hale geldi. El Nusraya IŞİD’e kim destek verdi? Bunların Gaziantep’te tedavi edildiklerini bilmiyor muyuz? Bütün fatura bu ülkenin omuzlarına yıkıldı.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika