Bizimle İletişime Geç

Aktüel

‘Kobra ket’ sözünün sahibi HPG gerillası Arhat Ba, Uludere’de yaşamını yitirdi

HPG’nin Çukurca’da düşürdüğü Kobra tipi helikopterin vurulma anını çeken ve ‘Saat xweş’ ile ‘Kobra ket’ sözlerinin sahibi HPG-BİM üyesi Arhat Ba, Uludere’de çekim yaparken yaşamını yitirdi

HPG’nin Çukurca’da düşürdüğü helikopterin görüntülerini çeken ve videoda ‘Saat xweş’ ve ‘Kobra ket’ dediği duyulan Arhat Ba kod adlı Şakir Ek, Uludere’de çıkan bir çatışmada yaşamını yitirdi.

HPG tarafından Şakir Ek’e ilişkin yapılan açıklamanın bir kısmı şöyle:

“Amed’de doğup büyüyen Arhat Ba arkadaş Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü okuduğu yıllarda özgürlük mücadelesi ile tanışır ve tanıştığı andan sonra hızla gerilla saflarına katılım sağlar. 2012 yılında Kürdistan dağlarında birçok çalışmaya aktif katılan Arhat arkadaş, 2015 yılından itibaren gerillanın basın çalışmalarına dahil olur.

3 Mayıs 2016 tarihinde Hakkari’nin Çukurca ilçesinde güçlerimiz tarafından düşürülen kobra tipi helikopterin görüntülerini çekerek savaşın yeni dönemini tüm dünyaya izlettirir.

Yine tarihi bir eylem de Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı 2.Habur yolundan geçen askeri bir konvoya ve Tepê Yekmal karakoluna yönelik eylemde silahı ve kamerasıyla hazır bulunmuş, bu büyük eyle de 3 arkadaşıyla birlikte yaptığı son çekimler ardından şehit düşmüştür.”

Yorumlar
Yorum Yap

Sınıfsal Bakış

Aktüel