Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Komünist başkan Maçoğlu’ndan Erdoğan’a ‘komünist’ yanıtı

Dersim’in komünist Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Erdoğan’ın “komünis” çıkışına yanıt verdi

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, Kaçak Saray’da muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, “Denizin üzerine havalimanı yapıyoruz, bunlar ‘İstemezük’ diyor! Kim bunlar? Komünistler, komünistler… Bu sol zihniyet, komünistler, vatansever değildir, milliyetperver değildir” sözlerine Dersim’in komünist Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’ndan yanıt geldi.

Maçoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Biz komünistler asla beleşçi değiliz” ifadelerini kullandı. Maçoğlu’nun mesajının tamamı şöyle:

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Erdoğan’ın açıklamasına yanıt verdi. Maçoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

‘Sağlam yurtseverleriz’

“Biz komünistler sağlam yurtseverleriz ama farklı da olsa vatanlarımız sınırların ve sınıfların olmadığı bir dünyada yaşamalı bütün insanlık. Biz komünistler asla beleşçi değiliz.. Anadilinde, eşit, bilimsel parasız eğitim istemek asla beleşçilik değil temel bir insan hakkıdır. Biz komünistler doğaya, insana ve yeryüzünde yaşayan bütün canlılara saygı duyarız. Bütün coğrafyalardaki doğa ve insan katliamlarına karşıyız”.

Maçoğlu, bu açıklamasının ardından “Ve son söz büyük vatansever, komünist şair Nazım ‘da…” ifadelerini kullanarak Nazım Hikmet’in “Vatan Haini” adlı şiirini paylaştı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel