Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Maçka’daki çatışmada hayatını kaybeden çocuğun kuzeni: Askerler 15 yaşındaki çocuğu yem yapmış!

Trabzon Maçka’da PKK’lilerle devlet güçleri arasındaki çatışmada hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün ailesi, “15 yaşında çocuğu niye götürüyorsunuz?” diyerek askerlere tepki gösterdi

’un ilçesinde gerillaları ile devlet güçleri arasındaki çatışma sırasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki ’ün kuzeni Ali Bülbül, askerin kuzenini sırasında yanında “yem” olarak götürdüğünü söyledi. Kuzen Bülbül, “15 yaşında çocuğu niye götürüyorsunuz? 15 yaşında ya, 15 yaşında. Bunu oraya yem olarak götürüyorlar” diye tepki gösterdi.

’15 yaşındaki çocuğa ne yelek giydirme, ne bir şey!’

15 yaşındaki Bülbül’ün çatışma bölgesine götürülmesine tepki gösteren kuzeni Ali Bülbül, Haber61’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Caminin yanında fındık topluyor. ona diyor ki. Bir gün önce orayı soyuyorlar teröristler. Tespit ediyorlar tabi. 15 yaşında çocuğa ne yelek giydirme ne bir şey. Kendileri yelek giymiyor ki çocuğa yelek giydirsinler. Bunu oraya yem olarak götürüyorlar, orada pusuya düşürüyorlar. Orada çatışmaya giriyor teröristler. Orada bizimki vuruluyor. 2 yaralanıyor. Evleri 2 gün önce soydular. Yiyecek olan her şeyi aldılar. Çocuğu yanlarına götürüyorlar pusuya düşüyorlar. 4 tane .””

İlgili:  TSK'de 'FETÖ' soruşturması: 100 rütbeli asker daha tutuklandı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel