Bizimle İletişime Geç

Aktüel

‘Mahalle’ karıştı: İHH’den Cem Küçük hakkında suç duyurusu

Yandaş İHH, İsrail baskınıyla dokuz kişinin hayatını kaybettiği Mavi Marmara’dakilere yönelik ‘manyaklar’ sözlerini sarfeden yandaş Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulundu

Yandaş İHH, İsrail baskınıyla dokuz kişinin hayatını kaybettiği ’dakilere yönelik ‘manyaklar’ sözlerini sarfeden yandaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunu İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyeleri ile Mavi Marmara’da ölenlerin yakınları yaptı. Dilekçede Küçük’ün ‘hakaret’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçunu işlediği belirtildi.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gülden Sönmez, Cem Küçük’ün 17 Nisan’da Mavi Marmara yardım turunu organize edenlere, katılımcılarına ve o düşünceyi temsil eden kesimlere hakaret içeren beyanlarda bulunduğunu söyledi.

Sönmez, şöyle devam etti: “Hatta hızını alamadı, tweet atanları tek tek listelediğini ve bunlarla ilgili hesap soracağını söyledi. Biz çok zahmet vermeyeceğiz, zaten Cem Küçük, bu düşüncede olan insanlarla mahkemelerde tek tek karşılaşacak. Türkiye’de şuan da 50’den fazla ilde Mavi Marmara yolcuları ve gönül verenler adliyelerde suç duyurusunda bulunuyor.”

Sönmez ayrıca, Cem Küçük hakkında ayrı ayrı tazminat davası da açacaklarını söyledi.

İlgili:  Artvin'in iki ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel