Bizimle İletişime Geç

Aktüel

VİDEO | Manisa’da 200 asker hastaneye kaldırıldı!

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında yemek sonrası rahatsızlanan 80 asker, gıda zehirlenmesi şüphesi ile acile kaldırıldı

1. Piyade Er Eğitim Komutanlığında akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan 80 , besin zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Tugay Komutanlığı içinde de çadırlar kurulduğu ve rahatsızlanan askerlere müdahale edildiği öğrenildi.

Sayının artmasından endişelenildiği bilgisine ulaşırken, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in de askerlerin kaldırıldığı hastaneye giderek konuyla ilgili bilgi aldığı öğrenildi. Dün akşam saatlerinde de yine aynı birlikte 69 asker karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetleriyle Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi ve Manisa Devlet Hastanes’inde tedavi altına alınmıştı.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne gelerek rahatsızlanan askerleri ziyaret etti.

Çıkışta kısa bir açıklama yapan Vali Güvençer “Askerlerimizin neyden etkilendiğini tam olarak belli değil. Edindiğimiz bilgilere göre 200’e yakın askerimiz rahatsızlandığını öğrendik, şu an araştırıyoruz. Üzücü olan durum, bazı askerlerimizin durumu kritik” dedi.

Manisa’da daha önce, 24 Mayıs tarihinde 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığındaki 350 asker gıda zehirlenmesi dolayısıyla rahatsızlanmış ve 1 asker yaşamını yitirmişti. 27 Mayıs’ta da Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alayında 70 asker gıda zehirlenmesi yaşamıştı. Son olarak da dün akşam General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında 69 asker yine gıda zehirlenmesi sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı. (

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel