Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Mansur Yavaş’tan adaylık açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimler için Ankara’da Mansur Yavaş’la görüştüklerini söylemesinin ardından Yavaş’tan bir açıklama geldi

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “2019 Başkanlığı için ile görüşüyoruz” açıklamasından sonra konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

‘Siyasetteki taşlar yerine tam olarak oturmadı’

Hürriyet’ten Deniz Gürel’in haberine göre Yavaş; “Bu konuda konuşmak için çok erken diye düşünüyorum. 2014 Yerel Seçim Sonuçları Ankara ve Türkiye’de kimsenin içine sinmedi. Halktaki değişim talebi sandıktan çıkamadı. Buna rağmen artık AK Parti’nin dahi tahammül edemediği rant ve beton belediyeciliğinin anayasa ve yasalara uygun olarak sona erdirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Vatandaş olarak Ankara ve ülkemiz için her türlü göreve daima hazırız. Ülkemiz ve Ankara için en büyük ihtiyaç uzlaşma. Rant ve betona kurban edilen Ankara’nın partiler üstü bir bakışla yeniden ortak akılla ele alınmasında zorunluluk var. Süreç devam ediyor. Siyasetteki taşlar yerine tam olarak oturmadı. Önümüzdeki günlerde en geniş siyasi uzlaşma ile Ankara’nın ele alınıp ona göre bir karar verilmesi gerekir.” dedi.

İlgili:  Ulaştırma Bakanı: Bizi çekemiyorlar

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel