Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Marmara Üniversitesi personeli kampüs binasında intihar etti

Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü’nde çalışan A.T. isimli yurttaş intihar etti

’nde çalışan 55 yaşındaki A.T. isimli yurttaş etti. Bir süredir GATA’da depresyona bağlı tedavi gören A.T., 10 Ağustos Perşembe günü Haydarpaşa Kampüsü’nde girişiminde bulundu.

BirGün’den Uğur Şahin’in edindiği bilgiye göre A.T., çalıştığı birimin Haydarpaşa’dan Kartal’a taşınması nedeniyle bağlı olduğu birime bir yazdı. A.T., ‘evinin Kartal’a uzak olduğu, bu nedenle de Üsküdar Bağlarbaşı’ndaki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne tayin olmak istediğini’ ifade etti. Ancak bağlı olduğu birimden, A.T.’ye olumsuz verildi. Sonrasında bunalıma giren A.T., 10 Ağustos’ta intihar girişimde bulundu. İntihar teşebbüsünün ardından Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi altına alınan A.T., kurtarılamadı. A.T., dün toprağa verildi.

Marmara Üniversitesi’ne bağlı olan Haydarpaşa Kampüsü, Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne devredilmişti. Üniversiteye bağlı olan birimler de, özellikle Maltepe Başıbüyük Kampüsü’ne ve farklı kampüslere taşınmak zorunda bırakılmıştı. Öğrenci ve personeliyle yaklaşık 85 bin kişi, durum nedeniyle çeşitli sıkıntı yaşıyor.

İlgili:  Üniversiteli Nilüfer Çokyiğit okulda yaşamına son verdi: Yardım ekibi 'ulaşamadı'

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite