Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Meclis önündeki polis saldırısında CHP’li ilçe başkanının CHP’li bir kadının ağzını kapatmasına ilişkin açıklamalar

Anayasa görüşmeleri esnasında Meclis önünde yurttaşların gerçekleştirdiği protesto sırasında çekilen fotoğraftakilerin CHP Altndağ İlçe Başkanı Servet Akman ile CHP Çankaya İlçe Başkanlığı üyesi Sevda Keskin olduğu anlaşıldı. Fotoğrafa ilişkin Akman ve Keskin’den açıklama geldi

Dün Meclis önü, yurttaşların başkanlık sistemine karşı protestolarına sahne oldu. Meclis önündeki başkanlık protestosuna destek veren ve kendilerine yönelik polis saldırısı sırasında çekilmiş fotoğraftakilerin, protestoya destek veren CHP Altındağ İlçe Başkanı Servet Akman ile CHP Çankaya İlçe Başkanlığı üyesi Sevda Keskin olduğu anlaşıldı.

Hürriyet’ten Sedat Canikli’ye konuşan Akman ve Keskin, fotoğrafın çekildiği anda yaşadıklarını şöyle anlattı:

”CHP Altındağ İlçe Başkanı Servet Akman: “Dikmen Kapısı’na yöneldik, polis bize geçit vermedi. Sevda Hanım’ı (Keskin) orada gözaltına alıyorlardı. Ben de müdahale ettim. Kolunu büktüler, Sevda Hanım bağırınca ben de ağzını tutmak isterken o an çekilmiş bir fotoğraf.”

CHP Çankaya İlçe Başkanlığı üyesi Sevda Keskin de “Yanımdaki polis sol kolumu ters kelepçe yapar gibi aldı, yaklaşık 30 metre falan sürükledi. O sırada Servet Başkan (Akman) yanıma geldi. Polis araya girdi. ‘Yürüyürum ya niye tutuyorsunuz?’ diye bağırıyordum. Daha fazla bağırmayayım, ağzımdan hakaret çıkmasın diye Başkan da ağzımı tuttuş. Hatta o sırada kaldırımın kenarına düştük birlikte” dedi.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel