Bizimle İletişime Geç

Politika

Metin Feyzioğlu’ndan bir ‘Adalet Yürüyüşü’ açıklaması daha

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin bir açıklama daha yaptı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde bir otelde düzenlenen “10’uncu Karadeniz Baro Başkanları Toplatısı”na katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Feyzioğlu, Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin bir açıklamada daha bulundu.

Adalet Yürüyüşü’ne katılmamasına ilişkin eleştirilere de cevap veren Feyzioğlu, Adalet Yürüyüşü’nü bir siyasi partinin organize ettiğini söyleyerek şunları kaydetti:

“Bazılarının anlamakta zorlandığını düşündüğüm şu: Orada bir siyasi parti bayrağı yoktu, doğru. Ama siyasi parti organize etti. Bir siyasi partinin toplumun temel ihtiyacını gündeme getirmesi yanlış değil ki, ayıp değil ki, siyasi partilerin varlık sebebi, toplumun temel gördüğü ihtiyaçları dile getirmesidir. Bu anlamda bir faaliyetin siyasi parti faaliyeti olması, onu değersizleştirmez. Bu faaliyetin siyasi parti faaliyeti olması zaten gerekli. Bir itirazımız, eleştirimiz yok. Siyasi parti faaliyeti olduğunda Türkiye Barolar Birliği katılamaz. Bunu anlatmaya gayret ettik. Toplumumuzun önemli bir kısmının bu konuda bize hak verdiğini biliyoruz” dedi.

İlgili:  AYM'den çocuk istismarı kararı açıklaması

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika