Bizimle İletişime Geç

Aktüel

MHP’de dağılma engellenemiyor: Tekirdağ’da 270 istifa

Tekirdağ’da daha önce partiden istifa eden eski MHP İl Başkanı Enes Kaplan, eski Merkez İlçe Başkanı Sertaç Alkaya ile halen görevde olan merkez Süleymanpaşa Belediyesi’nin MHP’li Meclis üyeleri Haluk Yılmaz, Rüştü Özgün ve Ali Darıcı’nın da aralarında bulunduğu 270 üye partiden istifa etti

’da daha önce partiden eden eski İl Başkanı Enes Kaplan, eski Merkez İlçe Başkanı Sertaç Alkaya ile halen görevde olan merkez Süleymanpaşa Belediyesi’nin ’li Meclis üyeleri Haluk Yılmaz, Rüştü Özgün ve Ali Darıcı’nın da aralarında bulunduğu 270 üye partiden etti. İstifa eden partililer Yüksek Seçim Kurulu’na giderek istifa dilekçelerini verdi.

İstifa işlemlerinin ardından grup adına konuşan eski MHP Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan, “1 Kasım seçimlerinden sonra 17 ay parti içinde muhalefet ettik. Ancak sonuca ulaşamadık. Bu süreçte bizlere her türlü hakareti yapan üst yöneticilerin olduğu MHP’de yapacak bir şey kalmadığı gibi, MHP’nin de yapacağı bir şey kalmadığı inancına vardık. Bu nedenle MHP’den istifa ediyoruz. Derdimiz , kaygımız ” dedi.

‘Akşener’in yeni kuracağı partiye katılıyoruz’

Kaplan, istifalarının ardından MHP’den ihraç edilen ’in yeni kuracağı partiye katılacaklarını belirterek, “Meclis’te 80 milletvekilinden 40 milletvekiline düşmüş başarısız bir genel merkezin, söylem ve eylemlerinin tam tersi istikamette hareket ettiğinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde bizler muhalefete başladık. Bizlerin haklı olan mücadelemizde genel kurul yaptırmadılar ve 655 adet verilen imzayı kale almadılar. Tüzüğe uymadılar. Bizler bu saatten sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu ülkeye yapacağı hiçbir şeyin olmadığına inandığımızdan dolayı, MHP’den istifa ediyoruz. İstifamızdan sonra Sayın ’in yeni kuracağı partiye üye olacağız” dedi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel