Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Müezzinoğlu’ndan ‘Adalet Yürüyüşü’ yorumu: AKP’ye kapatma davası açıldığında yapılsa anlardım

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü için, “Adalet yürüyüşünü 10 yıl önce yapsaydı, 27 Nisan’dan sonra yapsaydı, AKP’ye kapatılma davası açıldığı zaman yapsaydı anlardım. Ama FETÖ’cüler için adalet yürüyüşü yapıyorsa yazıklar olsun ona” dedi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 15 Temmuz’da yaşamını yitirenlerin anılması için düzenlenen törenlere katılmak üzere seçim bölgesi Bursa’daydı. İnegöl’deki programının ardından Bursa’da yerel televizyonda canlı yayınına katılan Bakan Müezzinoğlu, çeşitli açıklamalarda bulundu.

’15 Temmuz akşamı vatanı sattılar’

Müezzinoğlu, “Milletin milli ve manevi değerlerini 30-40 yıldır din, İstiklal Marşı, vatan, bayrak adı altında istismar eden bir yapıyla karşılaştık. 40 yıldır müthiş bir sahtekarlık, arka planı çok iyi organize edilmiş bir strateji vardı. Bu millet çok düşman gördü ama böylesini ilk defa gördü. Bu yapı terör örgütü olarak görülmeden önce benim en çok kanıma dokunan, çocukları ailelerinden koparmasıydı. 15 Temmuz akşamı ailesini satan, bayrağını ve vatanını 1 dolara sattı. Ama millet, kaderiyle oynanmasına fırsat vermedi” diye konuştu.

‘FETÖ’cüler için yürüdüyse yazıklar olsun’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü hakkında konuşan Müezzinoğlu, “Adalet yürüyüşünü 10 yıl önce yapsaydı anlardım, 27 Nisan’dan sonra yapsaydı anlardım, AK Parti’ye kapatılma davası açıldığı zaman yapsaydı anlardım. Ama FETÖ’cüler için adalet yürüyüşü yapıyorsa yazıklar olsun ona. Bu milletin kaderinin nerelere gideceğini bilmediğimiz karanlık bir senaryonun failleri için adalet yürüyüşü yapmak CHP’ye yakışmaz. Bizim bu ülkenin yarınları için akıl ve alın teri dökmeye ihtiyacımız var. CHP’nin de daha çok akıl ve alın teri dökmesi gerekir. Ama üzgünüm ki bol bol ayak teri döktüler. Ayak teri kokar. Bu kokudan da millet rahatsız olur” ifadelerini kullandı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel