Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Mustafa Altıoklar için gözaltı kararı

15 Temmuz darbe girişimi anmaları hakkında sosyal medyada değerlendirmelerde bulunan Mustafa Altıoklar hakkında gözaltı kararı verildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Altıoklar’ın, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında düzenlenen anma törenlerine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımları inceledi.

Başsavcılık, incelemesinin ardından Altıoklar hakkında gözaltı kararı aldı. Anadolu Ajansı’nın haberine göre yönetmen Mustafa Altıoklar’ın, Almanya’da olduğu öğrenildi.

Almanya’da bulunan Altıoklar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği karar ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Eleştiriye kapalı bir toplum haline geldik. Herkesin aynı düşündüğü tek tip bir toplum yapısı isteniyor. Yıllardan beri uyardığımız bir totaliter rejim bugün Türkiye’de gerçekleşiyor. Hukukun askıya alındığı bir toplumda gözaltı kararı beni şaşırtmadı. Tek tip elbiseler giydirilmek isteniyor. Bütün bunlar kötüye gidişatın bir işareti. Oysa Türkiye’nin yarısından fazlası bu hükümeti istemiyor. Kırk milyon insana bu tek tip kıyafetler nasıl giydirilecek? Umarım Türkiye bu süreci kazasız belasız en kısa sürede atlatır.”

İlgili:  Koray Çalışkan serbest bırakıldı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel